Posiłki

Dzieciom z przedszkola „Słoneczko” oferowane są posiłki przez firmę cateringową.  Obiady  przygotowywane są przez p. kucharkę  zatrudnioną dla przedszkola, która gotuje zgodnie z zasadami zdrowego żywienia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jadłospis ustalany jest przez p. dietetyk i zaakceptowany przez  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Not.

Zgodnie z piramidą żywienia posiłki zawierają produkty ze wszystkich grup : zbożowe, warzywa i owoce, produkty białkowe , cukry i tłuszcze. Wszystkie posiłki są przygotowywane ze świeżych produktów, są urozmaicone i estetycznie podawane.

Celem naszego przedszkola jest działalność w zakresie ochrony zdrowia i kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.